O Nás

Bleší trhy
Vážení návštěvníci Bleších trhů, výměnný obchod, prodej přebytků a prodej věcí, které jejich majitel již nepotřebuje, je věc stará jako lidstvo samo. V Evropě, zejména v Německu, Holandsku či Švýcarsku, patří tento typ prodeje a nákupu po mnoho let k oblíbeným aktivitám a Bleší trhy v těchto zemích jsou velmi vyhledávané mezi domácími obyvateli i zahraničními turisty.

V České republice se fenomén Bleších trhů rozšířil ve velkém měřítku již za totality a to především na slavné Černé louce v Ostravě. Praha měla zase svou burzu na Spartě. Po ukončení Sparty se konaly Bleší trhy nejprve v areálu Reitknechtka a poté v prostoru seřaďovacího nádraží Smíchov. Dalšími navazujícími pražskými Blešími trhy byla nejprve od roku 2003 Burza OBZOR na Novodvorské ulici v Praze 4 a poté od roku 2005 Burza v bývalém areálu ČKD Kolbenova.

Od června roku 2016 jsou v provozu největší Bleší trhy v České Republice a snad i v Evropě na adrese U Elektry, Praha 9 – Vysočany. Na ploše přes 50.000m2 zde najdete nejen kuriozity, použité zboží, které se právě Vám může ještě hodit, ale také tu výhodně nakoupíte zboží zcela nové a to za bezkonkurenčně nízké ceny. To, co nakoupíte na Bleším trhu, nenajdete v žádném supermarketu. A navíc věci, které Vám doma již dosloužily a zabírají tak potřebné místo, můžete na Bleším trhu výhodně zpeněžit. A nepotřebujete k tomu ani živnostenský list, neboť Váš zisk z prodeje osobních věcí se nedaní! Máte-li obchodního ducha, stačí každý víkend zavítat k nám na Bleší trhy v Praze U Elektry!

Bleší trh U Elektry je místo, kde se nepotřebné věci jednoho člověka stávají pokladem jiného!

Informace pro prodejce
U vjezdu do areálu Bleších trhů U Elektry jsou umístěny vjezdové závory se snímači čárového kódu. Každý prodejce a parkující návštevník musí při zaplacení převzít doklad s čárovým kódem, kterým se prokáže přiložením k snímači závory při najíždění na prodejní nebo parkovací plochu. Bez platného dokladu s čárovým kódem se není možno přes vjezdové závory dostat. Vstupné je vždy jednorázové!

Pravidla pro prodejce s živnostenským listem
Prodejci, kteří vykonávají tuto živnost soustavně za účelem zisku, a kteří prodávají především nové nebo bazarové zboží musejí mít živnostenský list opravňující k prodeji. Ohlašovací povinnost provozovny mají živnostníci, kteří u nás prodávají pravidelně. Pro úplnost uvádíme definici živnosti: Živností je soustavná živnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených tímto zákonem (Zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání).

Pravidla pro prodejce bez živnostenského listu
Prodejci bez živnostenského listu mohou na Bleších trzích obchodovat pouze s vlastním použitým zbožím, které již nepotřebují a chtějí jej zpeněžit. K tomu nepotřebují živnostenský list, neboť neprovozují živnost. Tento prodej je brán jako jejich koníček.

 • Pokud chcete přijet prodávat a ještě jste u nás nebyli, tak se hodí vědět následující:
 • Kromě živých zvířat a zbraní lze prodávat v podstatě vše.
 • Rezervace prodejního místa se Vás jako prvoprodejce netýkají.
 • O možnosti získání dlouhodobé rezervace se můžete informovat přímo v kanceláři Bleších trhů.
 • Přijet prodávat na Bleší Trhy můžete mezi vždy mezi 4 – 8 hodinou. Po zaplacení na vjezdových pokladnách dle ceníku obdržíte doklad, kde je uvedeno číslo místa, kde budete ten daný den prodávat.
 • Prodejní místa mají rozměr 4x5m a 4x7m proto, aby prodejce mohl stát na tomto místě i se svým vozem. Rozhodně není možné zaplatit si prodejní místo, vyložit zboží a poté auto odstavit na parkoviště pro návštěvníky.
 • Na prodejní místo lze najet v jeden den pouze jednou. Není možné ráno přijet na prodejní místo, vyložit zde zboží a poté odjet z areálu Bleších trhů pro další zboží. Na prodejní místo Vás v jeden den vícekrát nevpustíme.
 • Přípojka na el. proud není možná. Pokud potřebujete el. proud, musíte si dovézt vlastní centrálu.

Podmínky pro držitele rezervací

 • Je nutné vždy zaplatit za rezervované místo do konce měsíce na měsíc následující. Pozdní platba je pokutována 10% z celkové měsíční ceny rezervovaného místa.
 • Na prodejním místě je nutné vždy udržovat čistotu a pořádek. Nedodržování bude pokutováno dle obchodních podmínek.
 • Všichni prodejci jsou povinni si svůj odpad odvážet a nenechávat ho na prodejním místě.
 • Není možné přesahovat vymezený prostor daného místa označeného bílou čárou.
 • Na prodejních místech nesmí zůstávat přes týden nic jiného než-li stánky. Je přísný zákaz zde ponechávat koberce, krabice, dřevěné skříňky apod.
 • Chcete-li si zanechat svůj stánek stát po celý týden na prodejním místě, tak se musí jednat pouze o železnou konstrukci bez plachty. Není dovoleno zanechávat na místě dřevěné stolky, palety apod.